'Peugeot' lēni Dakaras rallija pirmajā dienā, Lēbam tehniskas problēmas

Go4speed 06.01.2018 - 23:30 'Peugeot' lēni Dakaras rallija pirmajā dienā, Lēbam tehniskas problēmas
Vaidotas Žalas ekipāža uz starta estakādes

Peru galvaspilsētā Limā sestdienas vakarā pēc Latvijas laika startēja 40.jubilejas Dakaras rallijreids. Pavisam kopā šajās sacensībās startēs vairāk nekā 523 sportisti, no kuriem 114 piedzīvos debiju Dakaras rallijā. Tikmēr 51 sportists Dakaras rallijā startēs vismaz desmito vai vairāk reižu. Kā ziņo organizatori, tad šogad sacensībās startēs 11 daiļā dzimuma pārstāves.

Līderis Al-Atija. Foto: dakar.com

Starta estakādi šķērsoja 188 motociklu un kvadraciklu braucēji, 103 vieglās automašīnas (trīs no tām no Lietuvas) un bagiji, kā arī 44 smagās automašīnas.

Pēc starta estakādes braucējiem bija jāšķērso 242 kilometrus garš pārbrauciens, lai pēc tam veiktu pirmo 31 kilometru garo posmu. Kvadraciklu klasē ātrākais bija Ignasio Kasale, kurš atzina, ka nemēģinās par katru cenu uzvarēt katrā posmā, bet gan viņš koncentrēsies uz uzvaru absolūtajā ieskaitē. Minūti viņam zaudēja krievu braucējs Sergejs Karjakins. Motociklu klasē uzvaru izcīnīja pagājušā gada uzvarētājs Sems Sunderlands.

Vieglo automašīnu klasē ātrākais bija ''Toyota'' rūpnīcas braucējs Nasers Al-Atija, kuram 25 sekundes zaudēja Bernhards ten Brinke (''Toyota''). Trešais pirmajā posmā bija pasaules rallija čempionāta braucējs Nikolā Fuks. 11.vietā finišēja septiņkārtējais Dakaras rallija uzvarētājs (vieglo automašīnu klasē) Stefans Peteransels, kurš atzina, ka nejutās komfortabli, tāpēc šoreiz viņš esot braucis kā vecmāmiņa. Arī pārējiem ''Peugeot'' braucējiem šis posms nebija veiksmīgs – 16.vietu ieņēma spāņu veterāns Karloss Sainss, bet Lēbs, kuram šis, visticamāk, būs pēdējais Dakaras rallijs, zaudēja piecarpus minūtes un finišēja 29.vietā. Kā atzina franču braucējs, tad pēc trīs kilometriem viņa auto pazuda bremzes.

Kā ziņo organizatori, tad jau pirmajā dienā iespaidīgu avāriju piedzīvoja ekipāža no Libānas (BMW), kura, par laimi, necieta.

No lietuviešiem ātrākais bija Vaidotas Žala, kuram 20.vieta (+00:04:00). Antanas Juknevičus ieņēma 44.vietu (+00:10:13). Diemžēl neveiksmīgi rallijs iesācies Benediktam Vanagam (+01:40:58), kura auto divus kilometrus pirms finiša bija problēmas ar degvielas padevi. Tas kopvērtējumā lietuvieti ierindoja vien ārpus Top 80.