Lēbam debija rallijreidā beidzas ar piedzīvojumiem un avāriju

Go4speed 13.10.2015 - 22:14 Lēbam debija rallijreidā beidzas ar piedzīvojumiem un avāriju
Sebastjans Lēbs gaida palīdzību. Foto: Marc de Mattia

Ar Kataras sportista Nasera Al-Atijas uzvaru noslēdzās Marokas rallijreida sacīkstes, kurās debiju rallijreidā piedzīvoja deviņkārtējais WRC čempions Sebastjans Lēbs. Pēc trīs posmiem līderis bija Karloss Sainss, kurš brauca ar jauno Peugeot 2008 DKR16 automašīnu, taču ceturtajā posmā Sainss bija spiests izstāties dzinēja defekta dēļ.

Tas vadību ļāva pārņemt Al-Atijam, kurš to nosargāja līdz beigām. Otrais finiša līniju sasniedza krievs Vladimirs Vasiļjevs, bet trešais palika Jazīds Al-Radži. Augsto piekto vietu izcīnīja soms Miko Hirvonens.

Nasers Al-Atija. Foto: Nasser Al-Attiyah Team

Ar piedzīvojumiem finišu sasniedza arī Lēbs. Vispirms pirmajā ātrumposmā ekipāžu piemeklēja tehniskas problēmas, kas Lēbu kopvērtējumā atsvieda uz pašām beigām. Otrajā posmā Lēbs izcīnīja sesto vietu ātrumposmā, bet nākamais posms Lēba ekipāžai bija notikumiem bagāts. Vispirms Lēbs kāpās apgāzās uz sāniem, taču pēc trīs stundām ekipāža varēja turpināt sacīkstes, taču 14 kilometrus pirms finiša Lēbs avarēja un uzmeta vairākus kūleņus.

Pateicoties mehāniķu pūlēm, Lēbs izgāja uz starta ceturtajā posmā, kur viņš posmā izcīnīja trešo vietu. Noslēdzošajā posmā Lēbs uzrādīja 13.ātrāko laiku, kas kopvērtējumā viņam deva 44.vietu, līderim zaudējot 164 stundas. Taču, neskatoties uz šo rezultātu, Lēbs guva vērtīgu pieredzi.

Miko Hirvonens. Foto: X-raid Team

''Šis bija mūsu pirmais rallijreids, tāpēc rezultāts vērtējams pozitīvi. Mēs pierādījām, ka spējam būt ātri līdzenos ceļos, kur lielāks uzsvars jāliek uz braukšanu. Protams, daudz grūtāk mums klājas kāpās. Taču kopumā esam uzzinājuši savas stiprās un vājās puses, tāpēc tagad zinām, kurā virzienā strādāt,” tā Lēbs.