Go4speed 18.01.2015 - 20:41 Al-Atija Dakaras rallijā izcīna otro uzvaru, Kamaz dominē smago automašīnu klasē
Nasers Al-Atija ar stūrmani. Foto: Dakar Rally

Sestdien ar Nasera Al-Atijas uzvaru noslēdzās Dakaras rallijs. Al-Atija jau pašā rallijreida sākumā izvirzījās vadībā un šo vadību nosargāja līdz pat beigām. Otrais finišēja Žinils de Viljērs. Trešais vēl trīs posmus pirms rallija beigām bija Jazīds Al-Radži, taču 11.posmā sportists nespēja iziet uz starta, jo viņa automašīnai radās nopietna tehniska problēma, kuru mehāniķiem tā arī neizdevās atklāt un novērst. Tas uz trešo vietu ļāva pakāpties poļu sportistam Krištofam Holovčičam.

Neveiksmīgs rallijs izvērtās Peugeot rūpnīcas komandai. Augstāko rezultātu sasniedza Stefans Peteransels, kuram 11.vieta, kamēr Sirils Desprē ieņēma 21.pozīciju. 19.vieta Robijam Gordonam, bet 24.vietu ieņēma lietuvietis Benediktas Vanagas, kurš pēdējās dienās saskārās ar dažādām tehniskām problēmām.

Benediktas Vanagas. Foto: Tomas Tumalovičius

''Esmu apmierināts, jo uzvarēju Dakaras ralliju. Fantastiskas sajūtas, jo dominējām no starta līdz pat finišam. Par šo visu gribu pateikt lielu paldies daudziem cilvēkiem,'' pēc finiša prieku neslēpa Nasers Al-Atija.

Smago automašīnu klasē dominēja Kamaz braucēji, kuriem pirmās trīs vietas. Uzvaru izcīnīja Airats Mardējevs. Kā pēc uzvaras atzina Kamaz vadītājs Vladimirs Čagins, tad visa komanda šo uzvaru velta Mardējeva tēvam, kurš gāja bojā pagājušā gada augustā.

Motociklu ieskaitē piekto reizi triumfēja Marks Koma. ''No laimes šobrīd atrodos uz mēness. Pat pēdējā posmā nebija pastaiga parkā. Braucu ātri un uzrādīju labu ātrumu. Esmu priecīgs, ka varu būt šeit. Paldies komandai par lielisko motociklu un par viņu lielisko darbu. Tagad ir laiks atpūsties,'' tā Marks Koma.

Otrais finišēja Paulo Gonsalves, bet trešais palika austrālietis Praiss.

Ātrākie motobraucēji. Foto: Dakar rally

Kvadraciklu klasē nepārspēts palika polis Rafals Soniks.

Pavisam kopā finišu motociklu klasē sasniedza 79 sportisti (49% no visiem startējušajiem), vieglo automašīnu klasē finišēja 68 ekipāžas (50%), smago automašīnu klasē 51 spēkrats (81%), bet kvadraciklu klasē – 18 braucēji (40%).