Saukāna ekipāža ar lielisku rezultātu noslēdz sarežģīto 'Africa Eco' ralliju

Go4speed 11.01.2015 - 14:54 Saukāna ekipāža ar lielisku rezultātu noslēdz sarežģīto 'Africa Eco' ralliju
Grigorova/Saukāna ekipāža kopā ar atbalsta braucējiem un visu komandu. Foto: africarace-live.com

Svētdien ar francūža Žana Sabatjē uzvaru noslēdzies Āfrikā notiekošais "Africa Eco Race" rallijreids, kurā uz starta izgāja arī krievu pilota Antona Grigorova un pieredzējušā latviešu stūrmaņa Māra Saukāna vadītā ekipāža, kura šajā rallijā trasē devās ar Latvijā būvētā "OSCar O3" sacīkšu automašīnu.

Rallijreida uzvarētājs. Foto: africarace-live.com

Jāsāk ar to, ka pēc lieliskā devītā posma, kurā Grigorovs/Saukāns izcīnīja otro vietu, desmitajā posmā ekipāža kļūdījās navigācijā, kas prasīja daudz laika. Šajā posmā līderim tika zaudētas vairāk par divām stundām, taču kopvērtējumā joprojām ekipāža saglabāja augsto septīto vietu.

11.posmā pie kārtējā panākuma tika Žans Sabatjē, kamēr Grigorovs/Saukāns finišēja sestajā vietā. Pēdējā posmā, kas notika Senegālā, bija jāveic tikai 24 kilometri, kuros kopvērtējumā nekas vairāk nemainījās. Pie uzvaras pēdējā ātrumposmā tika Patriks Martins, bet kopvērtējumā pārliecinoša uzvara Sabatjē. Otro un trešo vietu vieglo un smago automašīnu apvienotajā klasē izcīnīja Kamaz braucēji – Antons Šibalovs un Sergejs Kuprijanovs.

Grigorovs/Saukāns šajā sarežģītajā rallijā ieņēma septīto vietu absolūti. T1 grupā Grigorovs/Saukāns ieņēma ceturto pozīciju, bet 1.1 klasē ekipāžai trešā vieta. Jāatzīmē, ka šis Māra uzrādītais rezulltāts ir augstākais latviešu sportistu sasniegums šī rallija vēsturē.

Motociklu ieskaitē pārliecinoša uzvara bijušajam Dakaras rallija braucējam Palam Andersam Ulevalseteram, kurš tuvāko sekotāju apsteidz par trīs stundām.

Pals Anders Ulevalseters. Foto: africarace-live.com

Kā "OSCar" atbalsta ekipāžas trasē šajā rallijā bija Haralds Ulmis/Ingus Ulmis/Kristaps Ulmis, kā arī Jānis Bazevičs/Guntars Kramēns/Valdis Melderis.

Iepriekšējā "Africa Eco Race" rallijreidā ar elektropiedziņas automašīnu "OSCar eO" startēja Māris Saukāns un Uldis Dzenis, kuri izcīnīja 12.vietu apvienotajā vieglo un kravas automobiļu ieskaitē.