Go4speed 06.01.2015 - 06:07 Dakaras rallijā sportistam sadeg bagijs; tiesneši lietuviešu braucējam izsit stiklu
Viss, kas palika pāri no sportista mašīnas. Foto: Iván Fernández ‏@fernischumi

Dakaras rallija otrajā dienā sportistiem bija jāveic garākais rallija ātrumposms – 518 kilometri. Kā ziņoja organizatori, tad pa dienu gaiss esot sasilis līdz +42 grādiem, kas apgrūtināja braukšanu.

Motociklu ieskaitē pēc pusdistances līderis bija Huans Bareda Borts, kurš par 48 sekundēm apsteidza Marku Komu. Bareda arī turpinājumā bija ļoti ātrs, tādējādi izcīnot uzvaru posmā, kas kopvērtējumā spāņu sportistam ļāva kļūt par jauno Dakaras rallija līderi. Otrais posmā palika Gonsalves, bet tikai astotajā vietā ierindojās Marks Koma, no līdera atpaliekot 12 minūtes un 32 sekundes. Neveiksmīgs posms bija vakardienas līderim Semam Sanderlendam, kurš, startējis pirmais, kļūdījās navigācijā un finišā līderim zaudēja gandrīz divarpus stundas.

Huans Bareda Borts. Foto: dakar.com

Kopvērtējumā līderis ir Bareda, kuram seko Gonsalves un Rubens Farija. Koma šobrīd līderim zaudē 12 minūtes un kopvērtējuma ieņem sesto vietu.

Vieglo automašīnu klasē atkal uzvarēja Nasers Al-Atija, kurš vakar pēc ātrākā laika uzrādīšanas vēlāk saņēma divu minūšu sodu par ātruma pārsniegšanu (50 km/h vietā sportists brauca ar 68 km/h). Tuvāko sekotāju Žinilu de Viljēru Al-Atija otrajā posmā  apsteidza par astoņām minūtēm. Ātrs šajā posmā bija Orlando Teranova, taču posma beigās sportists avarēja,  zaudēja 20 minūtes un atkrita uz desmito vietu.

Nasers Al-Atija. Foto: dakar.com

Joprojām lēni ir Peugeot komandas braucēji. Labākais rezultāts šodien Karlosam Sainsam, kurš uzrādīja astoto vietu, līderim zaudējot vairāk par 20 minūtēm. Tikmēr Sirils Desprē un Stefans Peteransels (abi no Peugeot komandas) zaudēja vairāk par stundu. 28. vietā ierindojās lietuvietis Benediktas Vanagas, kuram arī šis posms pagāja ar piedzīvojumiem. Kā ziņo sportists, tad tiesnesis, kurš kādā no laika kontroles vietām lika zīmogu, pamanījās pārāk stipri trāpīt pa mašīnas sānu logu, kas izkrita ārā, tāpēc atlikušo distances daļā mašīnas salonā bija daudz putekļu, kas apgrūtināja redzamību.

Diemžēl šajā posmā nepaveicās Robijam Gordonam, kurš pēc problēmām ar bremzēm vispirms zaudēja 40 minūtes, taču vēlāk apmēram 30 kilometrus pirms finiša sportists apstājās pavisam un bija spiests gaidīt, kamēr viņš tiks aizvilkts uz finišu. Beigās sportists līderim zaudēja vairāk par četrām stundām. Gaužām bēdīgi šis rallija beidzās bijušajam tramplīnlēcējam Adamam Mališam (pēc pirmās dienas 18.vieta), kura bagiju pārņēma liesmas, kas arī pilnībā sadega.

Smago automašīnu klasē sportistiem bija jāveic 331 klometrs, kur šoreiz ātrākais bija Eduards Nikolajevs. Otrais finišēja baltkrievu sportists ar MAZ, bet trešais vēl viens Kamaz braucējs Airats Mardējevs. Kvadraciklu klasē uzvara posmā Rafalam Sonikam.