Peteransels uzdāvina Dakaras rallija uzvaru Romam (VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 19.01.2014 - 14:18 Peteransels uzdāvina Dakaras rallija uzvaru Romam (VIDEO)
Nani Roma līksmo. Foto: Franck Fife, Scanpix/AFP

Pēdējā dienā sportistiem bija jāveic 350 kilometrus garš posms.

Motocikli
Pēdējā posmā pie uzvaras tika Huans Bareda Borts, bet absolūtajā ieskaitē triumfēja spānis Marks Koma, kuram šis bija ceturtais Dakaras rallija tituls. Otrais palika Viladoms, bet trešais – Olivjē Peins. Ceturtais finišēja Desprē, kurš tomēr nespēja izraut trešo pozīciju (vienu brīdi sportists bija atkritis uz 10.vietu).

Marks Koma. Foto: Luis Hidalgo, Scanpix/AFP

Kvadracikli
Gan posmā, gan kopvērtējumā uzvaru svinēja Ignasio Kasale, kurš finišā tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā stundu un 20 minūtēm. "Uzvarēju! Esmu septītajās debesīs. Man trūkst vārdu. Pirms dažiem gadiem neko tādu nevarēju iedomāties. Gribu pateikt paldies Čīles valdībai, ģimenei, draugiem un sponsoriem. Tagad laiks atpūsties un doties atvaļinājumā," tā laimīgi pēc finiša teica sportists.

Ignasio Kasale. Foto: Franck Fife, Scanpix/AFP

Vieglās automašīnas
Atgādināsim, ka divus posmus iepriekš, kad Stefans Peteransels izteicās, ka riskēs, lai kopvērtējumā noķertu Nani Romu, komanda viņam lika neriskēt un saglabāt savu pozīciju (otro). Protams, sportists par šādu komandas pavēli bija vīlies, taču priekšpēdējā posmā viņam sanāca apsteigt Nani Romu un izrauties rallija vadībā (Roma tobrīd atpalika 26 sekundes).

Pēdējā posmā 11-kārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Stefans Peteransels bija priekšā Romam, taču pirms posma finiša sportists apstājās un palaida garām Romu, kas tādējādi Romam pēc desmit gadu pārtraukuma ļāva izcīnīt otro Dakaras rallija titulu (pirmais tika izcīnīts motociklu klasē). Pēc uzvaras Roma emocionālā sarunā atzina, ka šo uzvaru viņš velta savam bijušajam stūrmanim, kurš gāja bojā, kad Roma 2006. gadā piedzīvoja avāriju.

Nasers Al-Atija un Nani Roma. Foto: Victor R. Caivano, Scanpix/AFP

Tikmēr vīlies ar rezultātu bija Peteransels. ''Ja paskatās no gaišās puses, tad mašīnai nebija nekādu problēmu. Esmu vīlies ar gala rezultātu. Trešā lieta, ko gribu pateikt – Roma ir mans draugs, tāpēc esmu laimīgs redzot, ka viņš ir priecīgs, jo tas bija viņa sapnis, kurš vilkās desmit gadus.''

Finišu sasniedza arī abas OSCar automašīnas. Lietuvietis Benediktas Vanagas finišēja 35.vietā, bet 36.vietā ierindojās Antons Grigorovs ar Māri Saukānu.

Stefans Peteransels un Nani Roma. Foto: Victor R. Caivano, Scanpix/AFP

Smago automašīnu klase
Šajā klasē kārtējo reizi nepārspēti palika Kamaz braucēji. Šoreiz uzvara pienācās Andrejam Karginovam, kuram tikai trīs minūtes zaudēja Džerārds de Rojs.

Kamaz braucēji līksmo. Foto: Luis Hidalgo, Scanpix/AFP