Bakeruds Amerikas rallijkrosā saņem sodu un zaudē trešo vietu (VIDEO)

Go4speed 01.10.2019 - 23:21 Bakeruds Amerikas rallijkrosā saņem sodu un zaudē trešo vietu (VIDEO)
Taners Fousts

Noslēdzies Amerikas rallijkrosa čempionāta (ARX) priekšpēdējais posms, kurā uz starta izgāja arī norvēģu rallijkrosa braucējs Andreass Bakeruds, kurš aizstāja nopietnu muguras traumu guvušo Skotu Spīdu. Tāpat uz starta bez vadošajiem ARX braucējiem izgāja 2014.gada ARX čempions Joni Vīmans.

Kvalifikācijā, uzvarot divos no trim braucieniem, pirmais bija Taners Fousts (142 pts.), bet otro vietu ieņēma Bakeruds (129). Pēc tam sekoja divi pusfināla braucieni (katrā braucienā pa četriem pilotiem), kur pirmajā pusfinālā ātrākais bija Fousts, bet otrajā – Bakeruds.

Finālā pirmajā līkumā Bakeruds asā cīņā apdzina Foustu un izvirzījās vadībā, taču Fousts nepadevās un trešajā aplī, veicot apdzīšanu līdzīgā veidā kā Bakeruds, atkaroja savu pirmo vietu. Turpinājumā Fousts nosargāja savu pozīciju un izcīnīja uzvaru, kļūstot par jauno ARX līderi. Otrais finišēja Patriks Sandels, bet trešo vietu ieņēma Bakeruds. Taču vēlāk Bakeruds par agresīvo cīņu pirmajā līkumā saņēma piecu sekunžu sodu, kopvērtējumā atkrītot uz ceturto vietu.

Pēc sacensībām Bakeruds savā Facebook lapā ielika video no fināla, jautājot sekotājiem, vai tiešām pirmā līkuma cīņas bija tik sīvas, lai par to saņemtu sodu.

ARX čempionātā atlicis vēl viens posms, kurā arī uz starta izies Bakeruds.