Go4speed 14.09.2019 - 17:20 Pēc 'Latvia RX' pirmās dienas līderis lietuvietis Baciuška, latviešu pilotiem smags sākums

Sestdien ar pirmo dienu startēja pasaules rallijkrosa čempionāta Latvia RX posms. Lai arī sākotnēji sinoptiķi solīja lietu, diena iesākās ar saulainu laiku. Kā jau tas bija sagaidāms, aktīvākie rallijkrosa fani pie ieejas pulcējās pirms 8:00 rītā, izveidojot garu rindu.

Treniņi aizritēja bez lieliem starpgadījumiem. Ātrāko laiku uzrādīja Andreas Bakeruds, aiz sevis atstājot Roku Baciušku un Antonu Marklundu. Piektais ātrākais laiks bija Reinim Nitišam, kurš Bakerudam zaudēja 0,4 sekundes. Jānim Baumanim Pasaules RX ieskaitē ieņēma 16.vietu.

Pirms pirmās kvalifikācijas Biķernieku trasē nedaudz uzlija lietus, bet, sākoties braucieniem, trase bija sausa. Pirmajā kvalifikācijā ātrākais bija lietuvietis Rokas Baciuška, kurš par 0,3 sekundēm apsteidza Bakerudu. Neveiksmīga kvalifikācija padevās latviešu braucējiem. Reinis Nitišs, iesprūstot aiz nedaudz lēnāka braucēja, finišēja 15.vietā, bet Jānis Baumanis pēc piecu sekunžu soda saņemšanas ierindojās 16.vietā. Jāatzīmē, ka avāriju, pirmajā līkumā uzmetot kūleni, piedzīvoja Timurs Timerzjanovs, kas arī nedaudz patraucēja Nitišam. Top 6 pirmajā kvalifikācijā finišēja trīs GCK komandas piloti.

Otrajā kvalifikācijā ātrākais bija soms Niklass Gronholms. Labus savus braucienus aizvadīja abi latviešu braucēji, kas kopvērtējumā Reinim deva astoto vietu, bet Jānim - 12.pozīciju.

Kopvērtējumā līderis pēc pirmās dienas ir lietuvietis Rokas Baciuška, kurš par pieciem punktiem apsteidz Niklasu Gronholmu. Reinis ir desmitais, bet Jānis - 15.vietā. Kā atzina Baumanis, tad viņa mehāniķiem solās būt gara nakts, lai uzlabotu automašīnu.

Eiropas Supercar klasē līderis ir norvēģis Tomas Brinesons. Jānis Veģeris ieņem 15.vietu.