Barselonas RX dubultuzvaru izcīna brāļi Hanseni, Baumanis sestais

Go4speed 28.04.2019 - 16:57 Barselonas RX dubultuzvaru izcīna brāļi Hanseni, Baumanis sestais

Trešajā Barselonas RX kvalifikācijā ātrāko laiku uzrādīja Timijs Hansens. Tikai 0,2 sekundes viņam zaudēja Niklass Gronholms, kurš pēc pirmās dienas ieņēma devīto vietu. Labs brauciens padevās Jānim Baumanim, kurš vienu brīdi pēc Timo Šaidera tehniskām problēmām kļuva par brauciena līderi. Diemžēl pēdējā aplī Jāni uz džokera apļa rēķina apdzina Antons Marklunds. Kopvērtējumā Jānim trešajā kvalifikācijā septītā vieta. Arī pirms izšķirošās kvalifikācijas kārtas Jānis ieņēma septīto vietu, par punktu atpaliekot no sestajā vietā esošā Kristiana Žabo.

Ceturtajā kvalifikācijas kārtā Jānis uzvarēja savā braucienā, kur pēc finiša mūsu sportists tiešraidē apsveica savu mammu dzimšanas dienā. Visbeidzot noslēdzošajā ceturtās kvalifikācijas braucienā vēlreiz ātrāko laiku uzrādīja Timijs Hansens, tādējādi kļūstot par ceturto pilotu Pasaules RX vēsturē, kuram izdevies uzvarēs visos četros kvalifikācijas braucienos. Jānim ceturtajā kvalifikācijā sestā vieta.

Līdz ar to pēc kvalifikācijas ātrākais bija Timijs Hansens (200), kuram sekoja Kevins Hansens (169) un Niklass Gronholms (161). Jānis ar 148 punktiem ieņēma sesto vietu (iepriekšējā posmā kvalifikācijā Jānis bija ceturtais), kas nozīmēja to, ka pusfinālā Baumanis startēs no otrās starta rindas iekšmalas. Diemžēl nepaveicās lietuvietim Rokam Bačiuskam, kurš ar 131 punktu, tikpat cik Timo Šaideram un Guilamē, izcīnīja 13.vietu, kas nozīmēja to, ka viņš kā pirmais pilots nekvalificējas pusfinālam.

Pirmajā pusfinālā pārliecinoši ātrākais bija Timijs Hansens, kurš aiz sevis atstāja Niklasu Gronholmu un Sirilu Reimondu, kurš pēdējā aplī apsteidza Timuru Timerzjanovu. Otrajā pusfinālā Jānis džokerī devās pēdējā aplī, tobrīd atrodoties trešajā vietā. Iznākot no džokera, Jāni apdzina Žabo, taču jau nākamajā līkumā Jānis smuki apdzina ungāru sportistu, nonākot trešajā vietā. Kā vēlāk bija redzams video, tad Žabo pēc zaudētās pozīcijas izskatījās, ka bija gatavs atriebties Jānim, veicot agresīvu uzbrukumu, kas beidzās ar Žabo izslīdēšanu no trases.

Finālā Jānis pēc starta bija piektais. Arī šoreiz džokeris tika atlikts uz pēdējo apli, kur beidzās nācās piekāpties arī Reimondam, tādējādi Jānim sestā vieta. Dubultuzvaru izcīnīja brāļi Timijs un Kevins Hanseni, bet trešais – Bakeruds. Sezonas kopvērtējumā Jānis ir ceturtais.

RX2 klasē trešajā kvalifikācijā Vasīlijs Grjazins savā braucienā izcīnīja otro vietu, bet trešās kvalifikācijas kopvērtējumā krievu braucējs izcīnīja trešo vietu, kas viņam pirms izšķirošās kvalifikācijas kārtas deva ceturto vietu. Arī izšķirošajā kvalifikācijā Grjazins savā braucienā izcīnīja otro vietu, kas ceturtajā kvalifikācijā deva piekto pozīciju. Līdz ar to kopvērtējumā RX2 kvalifikācijā uzvarēja Olivers Eriksons (183), kuram sekoja Frezers Makonels (166), Jesse Kallio (160) un Grjazins (158).

Pirmajā pusfinālā uzvarēja Olivers Eriksons, bet otrajā Frezers Makonels, kamēr Grjazins izcīnīja otro vietu, nodrošinot sev iespēju startēt finālā. Finālā uzvaru izcīnīja Eriksons, bet 5.vietā finišēja Grjazins. Sezonas kopvērtējumā pēc pirmā posma Grjazins ir ceturtais.

Super 1600 klasē uzvaru svinēja Aidars Nurjevs, kurš bija ātrākais arī četros kvalifikācijas braucienos.