Baumanis Anglijas RX posmā iekļūst pusfinālā, Nitišs sacīkstes noslēdz 16.vietā

Go4speed 28.05.2017 - 17:52 Baumanis Anglijas RX posmā iekļūst pusfinālā, Nitišs sacīkstes noslēdz 16.vietā
Jānis Baumanis. Foto: facebook.com/BaumanisMotorsportPhotography

Lielbritānijā, Lidenhilas trasē, noslēdzies pasaules rallijkrosa čempionāta 5. posms. Atgādināsim, ka pēc pirmās dienas Jānis Baumanis ieņēma desmito pozīciju, bet Reinis Nitišs pēc neveiksmīgas dienas finišēja 24.vietā.

Trešajā kvalifikācijā, savā iebraucienā paliekot otrais, Nitišs ieņēma desmito vietu, bet Jānis finišēja 13.vietā. Arī ceturtajā kvalifikācijā abi mūsu braucēji bija starp 12 ātrākajiem. Kopvērtējumā Jānis ieņēma devīto vietu, kas nodrošināja mūsu sportistam vietu pusfinālā. Tikmēr Nitišam 16.vieta un sacīkstes galā. Jāatzīmē, ka Jānis bija otrs labākais ne-rūpnīcu braucējs, jo, izņemot Endrjū Džordanu, visi pārējie braucēji brauc rūpnīcu komandās.

Baumanis startēja pirmajā pusfinālā no pēdējās rindas kopā ar tādiem braucējiem kā Peters Solbergs, Timijs Hansens, Andreas Bakerūds, Kens Bloks un Timurs Timerzjanovs. Diemžēl Jānim neizdevās starts, pēc kā mūsu sportists bija pēdējais. Turpinājumā cīņas aizritēja ļoti mierīgi, kur pirmo vietu sasniedza ātrais Peters Solbergs. Aiz viņa finišēja Bakerūds, bet trešais – Hansens. Jānis palika sestais un finālā neiekļuva.

Otrajā pusfinālā no starta pa pamattrasi aizgāja Johans Kristofersons un Sebastjans Lēbs, kamēr pārējie četri braucēji devās džokerī. Turpinājumā ļoti ātrs bija Kristofersons, kurš arī izcīnīja uzvaru otrajā pusfinālā. Tikmēr Lēbs un Matiass Ekstroms pēdējā aplī sarūpēja vienīgo aizraujošo cīņu šajos abos pusfināla braucienos, kur veiksmīgāks bija Lēbs, nodrošinot sev otro vietu. Trešais palika Ekstroms, kurš pieļāva nelielu kļūdu, ko, savukārt, izmantoja Lēbs.

Finālā dubultuzvaru izcīnīja VW komanda. Ātrākais bija Peters Solbergs, bet otrais palika Kristofersons. Jāatzīmē, ka pēdējo reizi Solbergs uzvarēja pirms vairāk nekā 400 dienām.  Trešo vietu nodrošināja Bakerūds. Līdz ar to Solbergs kā pēdējais ierakstījis savu vārdu šajā Lidenhilas trasē (šogad svinēja 50 gadus jubileju), jo jau nākamgad Lielbritānijas sacensības tiks rīkotas jaunuzbūvētajā trasē Silverstonas kompleksā.

RX2 klasē pēc četrām kvalifikācijas kārtām sesto vietu izcīnīja Vasīlijs Grjazins, taču pusfinālā SRT braucējs ieņēma sesto vietu, kas liedza iekļūt finālā. Finālā uzvarēja Sirils Raimonds.