Latviešu rallijkrosa braucējiem veiksmīga pirmā Portugāles RX diena

Go4speed 22.04.2017 - 17:57 Latviešu rallijkrosa braucējiem veiksmīga pirmā Portugāles RX diena
Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Sestdien Montalegres trasē Portugālē, teju kilometru virs jūras līmeņa, tika dots starts Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2017. gada sezonas otrajam posmam, kā arī Eiropas rallijkrosa čempionāta 1.posmam. Kopā uz starta izgāja trīs latviešu sportisti – Pasaules RX ieskaitē startēja Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, bet Eiropas čempionātā Super 1600 klasē uz starta izgāja Artis Baumanis.

Pasaules RX pirmajā braucienā lielisks brauciens padevās Jānim Baumanim, kurš izcīnīja ceturto vietu, piekāpjoties VW braucējiem Johanam Kristofersonam, Peteram Solbergam un ''Peugeot'' pilotam Sebastjanam Lēbam. Tikmēr Nitišs pirmajā kārtā stipri traucētā braucienā kopvērtējumā ieņēma 14.vietu.

Otrajā kvalifikācijas kārtā atkal ātrākie bija VW braucēji. Astotais šoreiz bija Nitišs, bet Jānim, kuram atkal neizdevās starts, 11.vieta. Jāpiebilst, ka Jānis otrajā braucienā brauca lielos putekļos, kas liedza pacīnīties par augstāku rezultātu. Līdz ar to pēc pirmās dienas divām kārtām līderis ar 100 punktiem bija Kristofersons, bet 90 punkti Solbergam. Baumanim astotā vieta, bet Nitišam – desmitā pozīcija, kas šobrīd abiem mūsu braucējiem ļauj atrasties starp Top 12, kas ļauj startēt pusfinālā.

Eiropas 1600 klasē Artis uzvarēja savā braucienā, taču sportistiem bija jācīnās ar tikko nolaistīto trasi, kas pirmajiem braucējiem nebija tas labākais variants. Turpinājumā trase sāka žūt un citi konkurenti bija ātrāki. Līdz ar to pirmajā kārtā Artim piektā vieta. Otrajā kārtā ļoti blīvā braucienā Artis palika ceturtais, tikai pusotru sekundi aiz brauciena uzvarētāja Navicka. Kopvērtējumā tas Artim deva sesto vietu gan otrajā kārtā, gan absolūtajā kopvērtējumā.