Go4speed 29.05.2016 - 17:25 Jānim Baumanim tikai nedaudz pietrūkst, lai iekļūtu finālā, Nitišs finišē 21.vietā
Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Lidenhilas trasē, Lielbritānijā, noslēdzies pasaules rallijkrosa čempionāta ceturtais posms. Jau ziņojām, ka pēc pirmās dienas divām kvalifikācijas kārtām Supercar klasē Jānis Baumanis ieņēma 12. pozīciju, bet Reinis Nitišs pēc melnā karoga un nulles punktiem otrajā kvalifikācijā ierindojās pēdējā 22.vietā.

Trešajā kvalifikācijā atkal ātrākais bija Peters Solbergs, kurš tādējādi bija uzrādījis ātrākos laikus pirmajās trijās kvalifikācijas kārtās. Jānis palika 10.vietā, bet Reinis– 12.vietā. Pirms izšķirošās kvalifikācijas kārtas bija skaidrs, ka Reinim šoreiz pusfinālā iekļūt būs ļoti grūti, kamēr Jānim bija labas iespējas iekļūt pusfinālā. Diemžēl ceturtā kvalifikācija nebija diez ko veiksmīga abiem mūsu braucējiem, jo Reinis finišēja 14.vietā, bet Jānis uzreiz aiz viņa. Ja Reinim sacensības bija beigušās (21.vieta), tad Jānis kā pēdējais (12.) kvalificējās pusfinālām.

Pirmajā pusfinālā ļoti ātrs bija Solbergs, kurš izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Tikmēr otrajā vietā turējās Kevins Eriksons, kuram cieši sekoja Antons Marklunds, kurš bija ātrāks par Eriksonu. Diemžēl Marklundam neizdevās apsteigt Eriksonu, ko izmantoja Timijs Hansens, kurš, veicis džokeri jau pirmajā aplī, noķēra Eriksonu un Marklundu. Pēdējā aplī gan Eriksons, gan Marklunds devās džokerī, kas savukārt uz otro un trešo vietu ļāva pakāpties brāļiem Hanseniem. Līdz ar to uzvaru izcīnīja Solbergs, otrais palika Timijs Hansens, bet trešais – Kevins Hansens.

Otrajā pusfinālā labs starts no pēdējās starta rindas padevās Sebastjanam Lēbam, kuram blakus stāvēja Jānis Baumanis. Jau pirmajā līkumā džokerī devās Matias Ekstroms un Baumanis, kamēr pārējie piloti cīnījās par pirmajām četrām vietām. Kā nākamais džokerī devās Lēbs, kurš trase atgriezās aiz Jāņa. Vēlāk kļūdu pieļāva Kristofersons, kas Baumanim ļāva pakāpties jau uz ceturto vietu. Pēdējā aplī džokerī devās Baumaņa komandas biedrs Timerzjanovs, kurš trasē atgriezās tieši priekšā Jānim, kas nozīmēja to, ka Jānis finišē ceturtais, kas liedz mūsu sportistam iekļūt finālā. Tikmēr uzvaru izcīnīja Matias Ekstroms, kuram sekoja Andreas Bakeruds un Timerzjanovs.

Finālā uzvaru izcīnīja Matias Ekstroms, kuram šī bija trešā uzvara šosezon. Otrais palika Peters Solbergs, bet trešais - Timijs Hansens. Neveiksmīgi fināls izvērtās Bakerudam, kurš jau pašā sākumā bija ļoti lēns, kā rezultātā Bakeruds finišēja sestajā vietā.