Minirallijā 'Madona' ātrākais Rubenis, kūleni piedzīvo Brauns (FOTO)

Go4speed 31.01.2015 - 17:34 Minirallijā 'Madona' ātrākais Rubenis, kūleni piedzīvo Brauns (FOTO)
Brauna ekipāža pēc avārijas. Foto: Twitter.com/4rati_lv

Sestdien, 31. janvārī, ar septiņiem ātrumposmiem tika aizvadīts pirmais minirallija kausa posms "Madona 2015", kurā labāko rezultātu spēja uzrādīt Open klases dalībnieks Vigo Rubenis. Kopā uz starta stājās 55 ekipāžas, no kurām septiņas finišu nesasniedza.

Ja ieprieksējā dienā ātrumposmus klāja neliela sniega sega, tad sacensību dienā, pateicoties lietu, ātrumposmus klāja tīrs ledus.

Jau otrajā ātrumposmā kūleni piedzīvoja Guntara Brauna (Subaru Impreza) ekipāža, ka pēc pirmā ātrumposma bija ierindojusies augstajā trešajā vietā Open klasē, kurā startēja 14 dalībnieki. Uzvaru šajā klasē izcīnīja jau minētais Vigo Rubenis (Subaru Impreza), kurš finišā par trim sekundēm apsteidza Mārci Aizkalnu (Mitsubishi Evolution VIII). Trešais Open klasē Jānis Aleksejevs (Subaru Impreza), kurš uzvarēja dienas pirmajā sekcijā.

4WD klasē pirmajā posmā uz starta stājās septiņas ekipāžas, no kurām labāko rezultātu uzrādīja Niks Kanders (Audi 80 Quattro), kurš bija ātrākais divās no trim sekcijām. Savu tuvāko sekotāju Jāni Krevicu  Audi 90 Quattro) viņš apsteidza par nepilnām četrām sekundēm. Trešais šajā klasē Intars Rezakovs (Subaru Impreza), kurš no abiem līderiem atpalika vairāk nekā 17 sekundes.

Kā ierasts, viskuplāk pārstāvētā klase bija 2WD, kurā 27 dalībnieku konkurencē ļoti sīvā cīņā uzvara pirmo reizi nonāca Mika Ķenava (VW Golf II) rokās, kurš tikai par septiņām sekundes simtdaļām apsteidza Raivo Ozoliņu (Honda CRX). Miks bija ātrākais abās pirmajās sekcijās, tomēr pēdējā ātrumposmā, ieskrienot kupenā, pazaudēja visu iekrāto pārsvaru - 12 sekundes - un knapi nosargāja savu uzvaru. Trešais šajā posmā drifteris Gatis Babris (BMW 328). Viens no šīs klases favorītiem Andris Vovers pirmajā posmā izcīnīja piekto vietu.

1600 klasē uz starta stājās 13 dalībnieki. Par uzvarētāju ar 17 sekunžu pārsvaru kļuva Juris Titovs (VW Golf). Otrais finišā Armans Cīrulnieks (Opel Corsa), bet trešais Mārtiņš Vītols ar Lada 1119 automašīnu, kurš Armandam zaudēja vairāk nekā 30 sekundes.

Jāpiemin, ka neviens dalībnieks uz starta neizgāja 4WD+ klasē.