Ungārijas GP uzvarētājs Fetels: Žil, tu vienmēr būsi mūsu sirdīs

Kārlis Ozoliņš 27.07.2015 - 09:52 Ungārijas GP uzvarētājs Fetels: Žil, tu vienmēr būsi mūsu sirdīs

Vakardien aizvadītajās F-1 sacīkstēs salīdzinoši pierasto “Mercedes” uzvaru sēriju pārtrauca pašu braucēju pieļautās kļūdas. Ātrākais šajās sacīkstēs izrādījās “Ferrari” pilots Sebastians Fetels, kamēr Luiss Hamiltons un Niko Rosbergs ieņēma attiecīgi tikai sesto un astoto vietu. Sakarā ar neseno Bjanki aiziešanu mūžībā, braucēji godināja viņu ar klusuma brīžiem un “JB17” simboliku.

Vācietim Fetelam šī uzvara ir otrā sezonā, taču pirmā Ungārijas trasē. Pēc uzvaras šajā trasē Fetels komandas radio godināja nesen mūžībā aizgājušo Žilu Bjanki: ''Paldies, Žil. Šī uzvara ir tev. Tu vienmēr būsi mūsu sirdīs. Mēs esam pārliecināti, ka agri vai vēlu tu būtu bijis šajā komandā.'' Šī reize bija arī pirmā kopš 2013. gada Brazīlijas sacīkstēm, kad “Mercedes” piloti nekāpa uz pjedestāla. Hamiltons ne tikai vienu, bet gan divas reizes sacīkšu laikā zaudēja svarīgās sekundes, pirmo reizi izslīdot ārpus trases tās pirmajā aplī un pēc tam iegūstot sodu par kontaktu ar “Red Bull” braucēju Danielu Rikiardo.

Arī Rosbergam šajā nogalē neveicās kā plānots, kad viņš nespēja sadzīvot ar savas formulas vadību un sacīkstēs izraisot kontaktu ar iepriekš minēto Rikiardo. Viņš pēc boksu apmeklējuma trasē atgriezās astotajā pozīcijā, kad Hamiltons atradās sestajā vietā. Abi “Mercedes” braucēji sacīkstes uzsāka no pirmās rindas, taču vairākas neveiksmes viņiem neļāva pacelties augstāk par sesto un astoto pozīciju, tādā secībā arī finišējot.

Braucēji stāv ap Žila Bjanki ķiveri un ietur minūtes klusuma brīdi, foto: bbc.com

Sacensību vadībā atradās abi “Ferrari” braucēji līdz mirklim, kad Raikonenu piemeklēja MGU sistēmas problēma ar turbīnas ģeneratoru, ar kuru komandai neizdevās tikt galā un no sacensībām viņam nācās izstāties. Fetela stabilo atrāvienu samazināja virtuālās drošības mašīnas izsaukšana trasē, kam par iemeslu bija Niko Hulkenberga avarēšana pirmā līkuma riepu aizsargvalnī, kad viņu pievīla priekšējais antispārns. Mirkli vēlāk lielais Fetela pārsvars saruka līdz nullei un braucēji varēja aizvadīt aizraujošu finālu.

Daņils Kvats kļuva par jaunāko braucēju, kurš kāpis uz goda pjedestāla, kad 2008. gadā to izdarīja Fetels. Krievu braucējs izmantoja Rikiardo sadursmi ar Rosbergu, kad viņam bija iespēja pacelties par svarīgām divām pozīcijām augstāk. Rikiardo pēc šīs sadursmes bija spējīgs turpināt sacīkstes un “Red Bull” komandai izcīnīja dubultu pjedestālu, pievienojoties Kvata sasniegumam.

Labāko karjeras rezultātu šajās sacīkstēs uzrādīja arī “Toro Rosso” braucējs Makss Verstapens, kurš izcieta arī boksu apmeklējuma sodu, kam par iemeslu bija kontakts ar “Williams” braucēja Valterī Botas formulu. Sods netraucēja Maksam uzrādīt lielisku sniegumu un izcīnīt augsto ceturto vietu. Arī Fernando Alonso izmantoja dramatiskos sacensību mirkļus savā labā un finišēja piektajā vietā, kamēr Džensons Batons finišēja devītajā vietā, iegūstot “McLaren-Honda” komandai labāko sezonas rezultātu.

Arī apkalpojošais personāls godināja Žilu Bjanki, foto: bbc.com

Pēdējos punktus labāko desmitniekā ieguva Romēns Grožēns, iekļūstot septītajā vietā un “Sauber” braucējs Markuss Eriksons finišēja desmitajā vietā, ar vairāku sekunžu pārsvaru apsteidzot komandas biedru Felipi Nasru. Neveiksmīgi un otro reizi šajā sezonā bez punktiem sacīkstes noslēdza “Williams” komanda, Masam finišējot divpadsmitajā vietā, taču Botas – trīspadsmitajā.

Pēc šīm sacīkstēm “Mercedes” komandas braucēji nedaudz zaudēja kopvērtējuma pārsvaru, taču joprojām atrodās drošā pirmajā un otrajā vietā. Pirmajā vietā joprojām Luiss Hamiltons, atraujoties no komandas biedra par 19 punktiem, kurš savukārt no “Ferrari” braucēja Fetela atraujās par 21 punktu. Fetela ciešākais sekotājs ir Valterī Botas, taču atpaliek par 83 punktiem.

Nākošās sacīkstes norisināsies 23. augustā, Beļģijā.