Go4speed 18.09.2017 - 10:30 Lukjaņuks pēc stūrmaņa kļūdas avarē, Itālijas ERČ uzvarētāja likteni izšķir 0,3 sekundes
Braiens Bufjērs ar stūrmani līksmo. Foto: FIA ERC

Romā aizvadīts sezonas septītais Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posms. Pavisam kopā uz starta stājās 40 ekipāžas, kurām divās dienās bija jāveic 12 posmi. Pēc pieciem ātrumposmiem līderis bija Aleksejs Lukjaņuks, taču sestajā posmā, kas notika pa tumsu, Lukjaņuks ieskrēja sienā un nolauza mašīnas riteni. Kā atzina Lukjaņuks, tad sliktā redzamībā stūrmanis esot par vēlu nolasījis līkumu, pēc kā arī sekoja avārija.

Līdz ar to pēc pirmās dienas līderis bija Braiens Bufjērs, kuram septiņas sekundes zaudēja Kajetans Kajetanovičs. 10.vietā bija Nikolajs Grjazins. Jāpiebilst, ka pēc trīs posmiem Grjazins bija sestais, taču ceturtajā posmā sportistam bija tehniskas problēmas, kā arī vēlāk sportists saņēma 40 sekunžu sodu.

Otrajā dienā starp Bufjēru un Kajetanoviču turpinājās sīvas cīņas, kur pirms pēdējā dopa vadībā bija polis Kejatans. Tobrīd pussekundi viņam zaudēja Bufjērs. Noslēdzošajā dopā ātrākais bija Bufjērs, kurš tādējādi izrāva uzvaru, Kajetanoviču apsteidzot par nieka 0,3 sekundēm. Trešais finišēja Bruno Magalešs, bet astotais palika Grjazins. ''Mēs darījām visu to labāko, tāpēc sajūtas ir vienreizējas. Jebkurā sportā lieliski ir, kad tu cīnies, jo tas dod adrenalīnu, ko arī mēs izbaudām. Paldies komandai un maniem sponsoriem,'' tā Braiens Bufjērs.

Jāpiebilst, ka šī rallija ietvaros notika Itālijas rallija čempionāta septītais posms, kurā startēja arī Kalle Rovanpera. Finišā somu sportists izcīnīja ceturto vietu. Ja salīdzina sportista rezultātu ar ERČ braucēju laikiem, tad jāsecina, ka Kalle uzrādīja diezgan konkurētspējīgus laikus.

Sezonas noslēdzošais ERČ posms pēc trīs nedēļām notiks Latvijā.