Go4speed 03.12.2018 - 22:49 Kristofersons nepārspēts arī 'Gymkhana GRiD', uz pjedestāla kāpj arī abi Solbergi (VIDEO)

Pēc noslēdzošā Pasaules RX posma turpat Dienvidāfrikā tika aizvadītas Gymkhana GRiD jeb "auto daiļslidošanas" sacīkstes, kurās piedalījās arī Pasaules RX sportisti. Pavisam kopā uz starta izgāja 43 braucēji - 24 startēja aizmugures piedziņas klasē, bet 19 braucēji sacentās pilnpiedziņas ieskaitē. Šīs ir šova sacīkstes, kur sportistiem uz laiku bija jāveic dažādi uzdevumi un pēc iespējas precīzāk un ātrāk jāizbrauc dažādas figūras.

Aizmugures piedziņas klasē nepārspēts palika Daigo Saito, kurš par desmit sekundēm apsteidza Džeisonu Vebu.

Daudz sīvākas cīņas bija pilnpiedziņas klasē. Pirmajā pusfinālā pārliecinoši uzvarēja Johans Kristofersons, kurš par 16 sekundēm apsteidza Džonatanu Buku. Tikmēr daudz sīvākas cīņas izvērtās otrajā pusfinālā. Pirmajā braucienā uzvaru svinēja Olivers Solbergs, bet otrajā ātrākais bija viņa tēvs Peters Solbergs, kurš divu braucienu summā Oliveru apsteidza par 2,3 sekundēm.

Cīņā par trešo vietu Olivers par 1,1 sekundi apsteidza Buku, bet finālā, uzvarot abos braucienos, uzvaru svinēja Johans Kristofersons, turpinot savu lielisko gadu. Jāatzīmē, ka Kristofersons šajās sacīkstēs uzvarēja otro gadu pēc kārtas.

Cīņa par trešo vietu (3:38:25)
Fināls (3:48:50)