profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Zviedris ātrākais 'Legend Cars World' fināla kvalifikācijā

Go4speed 21.10.2018 - 09:51 Zviedris ātrākais 'Legend Cars World' fināla kvalifikācijā
Zviedris pie jaunā auto. Foto: Valters Zviedris Racing Pilot

No 19. līdz 21. oktobrim Amerikas Savienotajās Valstīs, Lasvegasā, norisinās “Legend Cars World Finals” sacīkstes, uz kurām devās divi Latvijas sportisti – šīs sezonas Ziemeļeiropas čempionāta 3. vietas ieguvējs Valters Zviedris un Somijas čempionāta uzvarētājs “Semi-Pro” ieskaites klasē – Garijs Rožkalns.

Vispirms sekoja treniņi, pēc kuriem kvalifikācijas brauciens. Kvalifikācijas braucienā Semi Pro klasē 14 braucēju konkurencē visātrāk apli veica Konors Mosaks, kurš par 0,280 sekundēm apsteidza Valteru Zviedri. Ceturto vietu izcīnīja Rožkalns, kurš līderim zaudēja pusotru sekundi.

Kā stāsta Valters Zviedris, tad pēc tam sekoja divi atsevišķi (Heat) braucieni, kur 14 braucēji tika sadalīti divās grupās, kur ātrākie pēc kvalifikācijas rezultātiem startēja no beigām. Valters savu braucienu iesāka no sestās vietas, bet jau pirmajā līkumā mūsu sportists ierindojās otrajā pozīcijā. Drīz vien tika apdzīts arī tā brīža līderis un Zviedris izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Trešais finišēja Rožkalns, kurš Zviedrim zaudēja 12,1 sekundi.


Garija Rožkalan auto. Foto: www.facebook.com/Garix30

Kā atzina sportista tēvs, tad otrajā Heat braucienā ātri esot bijuši Karters Vīdons un Konors Mosaks, taču Valtera laiki esot līdzīgi, kas vieš cerības uz labu rezultātu finālā.

Atgādināsim, ka pirms šī posma Zviedris ASV iegādājās ļoti labu Legend mašīnu, kuru uzbūvēja pasaules labākā Legend Car komanda. Kā atzina pilots, tad jaunā mašīna esot laba, jo labāk stūrējoties par iepriekšējo, kā arī bremzes esot labākas. Tāpat Zviedra komanda zināja stāstīt, ka treniņos un kvalifikācijā nav paveicies komandas biedriem, jo četriem sportistiem lielajā karstumā izbeidzās motori. Tāpat Valters teica lielu paldies mehāniķim Normundam Šubeckim, bez kura tik labs rezultāts, visticamāk, netiktu sasniegts.

Nobeigumā Zviedris piebilda, ka, ja viss būs labi “Semi-Pro” klasē, tad sportists plāno startēt arī Pro klases finālā, kur gan būs jāstartē no pēdējās vietas. Taču šī brīža apļa laiki viešot cerības, lai sportists varētu iebraukt Top 5 “Pro” klasē.

Zviedra intervija pēc kvalifikācijas:
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png