Hirvonens diskvalificēts, Neikšāns otrais N4 klasē (PRECIZĒTS)

Mārtiņš Jankovskis 01.04.2012 - 17:02 Hirvonens diskvalificēts, Neikšāns otrais N4 klasē (PRECIZĒTS)
Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Foto: Timo Anis

Portugālē noslēdzies sezonas ceturtais WRC posms. Pēc trīs dienām vadībā atradās Miko Hirvonens, kuram sekoja Mads Ostbergs un Jevgēņijs Novikovs. Stabili ralliju turpināja LMT Rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, kuriem pēc trīs dienām bija trešā vieta N4 klasē un otrā Rally Class ietvaros.

Pēdējā dienā sportistiem bija jāveic seši posmi, kas kopā sastādīja 115 kilometrus. Pirmajos divos posmos pārliecinoši labākais bija Jari Mati Latvalam, kuram vairs nebija ko zaudēt, jo kopvērtējumā pēc trīs dienām viņš bija 18. vietā. 19. posmā ātrākais bija P.Solbergs, kurš kopvērtējumā jau bija pakāpies uz ceturto vietu.

N4 klasē pirmajos divos šīs dienas posmos ātrākais bija igaunis Sanders Pērns, bet otrais allaž bija Neikšāns. Dienas trešajā posmā Neikšāns/Dzirkals bija trešie ātrākie N4 klases braucēji, bet kopvērtējumā mūsējie tobrīd atradās jau otrajā vietā!

Sanders Pērns. Foto: ewrc.cz

Pēc servisa parka nākamajos divos posmos ar ātrākajiem laikiem apmainījās Solbergs un Latvala. Ja Solbergs pēc šiem diviem posmiem saglabāja ceturto vietu, tad Latvala jau bija pakāpies uz 14. vietu. 20. un 21. posmā trešo ātrāko laiku N4 klasē uzrādīja Neikšāns, kas viņam joprojām deva otro vietu.

Pēdējais bija Power Stage posms, kurā varēja nopelnīt papildus punktus. Šoreiz palaimējās tiem, kas brauca sākumā, jo vēlāk sākās ļoti spēcīgs lietus, kas trasi padarīja ļoti, ļoti slidenu. Ātrāko laiku šajā posmā un papildus trīs punktus nopelnīja Dani Sordo, kurš par 0,3 sekundēm apsteidza Jari Mati Latvalu. Trešais ātrākais bija Ots Tanaks, kurš papildus nopelnīja vienu punktu.

Sākotnēji pirmo uzvaru pie ''Citroen'' automašīnas stūres izcīnīja Hirvonens, taču vēlāk sportistu diskvalificēja par tehnisko noteikumu pārkāpumiem. Tiek ziņots, ka Hirvonena mašīnā dažas strīdīgas detaļas esot bijušas uzstādītas sajūgā un turbīnā. Tikmēr daži portāli ziņo, ka šīs nelegālās detaļas esot bijušas uzstādītas ne tikai šajā rallijā, bet arī visos pārējos posmos, tāpēc pastāv iespēja, ka somu sportistu var diskvalificēt no visiem iepriekšējiem šīs gada rallijiem. Šobrīd ''Citroen'' gatavo iesniegt apelāciju.

Līdz ar to pirmo uzvaru WRC karjerā izcīnīja Mads Ostbergs, bet otrais palika 21 gadus vecais Jevgēņijs Novikovs, kuram šis bija pirmais pjedestāls karjerā. Uz trešo vietu pakāpās Peters Solbergs.

Kopvērtējumā, ja Hirvnens tiek diskvalificēts tikai no šī posma, līderis joprojām ir Sebastjans Lēbs (66), kuram seko Peters Solbergs (62) un Mads Ostbergs (53).

Miko Hirvonens. Foto: ewrc.cz

N4 klasē pēdējā posmā nekādas izmaiņas nenotika un uzvaru N4 klasē izcīnīja ukrainis Jurijs Protasovs, kuram sešas minūtes un 30 sekundes zaudēja Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals, kuriem šajā rallijā kopā savācās septiņu minūšu un desmit sekunžu sods. Trešajā vietā ierindojās igaunis Sanders Pērns.