Malaizijas F1 ar "norakstīto" formulu uzvar Alonso

Go4speed 25.03.2012 - 14:28 Malaizijas F1 ar "norakstīto" formulu uzvar Alonso

Aizraujošās sacensībās pirmo uzvaru šajā F1 sezonā izcīnīja „Ferrari" pirmais pilots Fernando Alonso, kas pēc diviem posmiem izvirzās vadībā arī kopvērtējumā. Pirms sezonas un arī vēl pirms šī posma „Ferrari" formula tika uzskatīta par neveiksmi, taču trasē notikumi attīstījās tik veiksmīgi, ka itāļu komanda izcīnīja uzvaru.

Sīva cīņa par Malaizijas lielo balvu saglabājās līdz pat pēdējiem apļiem, jo Alonso cieši sekoja nākamais sacensību parsteigums- Serhio Perezs („Sauber"). Meksikānis slapjajos, pēc tam mitrajos un arī noslēgumā sausajos laika apstākļos nemitīgi tuvojās līderim un divas reizes arī izdevās nokļūt mazāk nekā sekundes attālumā. Pirmajā reizē Alonso devās boksos, bet otrajā reizē Perezs kļūdījās, līdz ar to finišā otrā vieta un sajūsmas pilnas emocijas uz goda pjedestāla.

Foto: Scanpix/AP. Serhio Perezs uz Malaizijas lielās balvas izcīņas goda pjedestāla. Meksikānis bija sajūsminātākais laureāts, jo šis ir līdz šim pirmais šāda mēroga sasniegums viņa karjerā.

Trešajā vietā finišēja Luiss Hamiltons („Mclaren"), kam līdzīgi kā pirms nedēļas pirmo starta vietu neizdevās pārvērst uzvarā arī sacīkstēs. Brits visu 56 apļu laikā brauca stabili, taču ar to bija par maz, lai mainīgajos laika apstākļos pakāpties augstāk.

Tūlīt aiz goda pjedestāla atkal „Red Bull" braucējs Marks Vēbers, kuram beidzot izdevās salīdzinoši veiksmīgs starts un arī sacensību turpinājumā piesardzīgā braukšana atveda austrālietim labus punktus kopvērtējumā. Piektajā vietā finišēja viens no pasaules čempioniem, Kimi Raikonens ar „Lotus", kas pēc ātrumkārbas maiņas bija spiests startēt tikai no desmitās vietas, taču sacensību laikā pakāpās stabili augstāk. Bruno Senna („Williams") Sepangas trasē izcēlās ar vairākām apdzīšanām, kas brazīlietim ļāva iekļūt labāko sešiniekā. Tāpat stabuli sacensības aizvadīja Pols di Resta („Force India"), līdz ar to skotam septītā vieta. Pirmā desmitnieka noslēgumā ierindojās Žans Ēriks Vernjē („Toro Rosso"), Niko Hulkenbergs („Force India") un Mihaels Šūmahers („Mercedes"), kas pēc izcilās kvalifikācijas pirmajā aplī trasē sagriezās un zaudēja cerības cīnīties par goda pjedestālu.

Tāpat neveiksmīgas sacensības sanāca Sebastianam Fetelam un Džensonam Batonam, kuriem abiem patraucēja Narains Kartekians. Pēc sadursmes Batons zaudēja antispārnu, bet Fetels riepu. Tomēr vislielākais iemesls pārdzīvot ir Pastoram Maldonado („Williams"), kas jau otrās sacensības pēc kārtas līdz pat pēdējiem apļiem brauca punktos, bet finišu nesasniedza, šoreiz dzinēja defekts.

Foto: Scanpix/AP. Malaizijas lielo balvu uz stundu pārtrauca lietus. Pēc tam četrus apļus formulas riņķoja aiz drošības mašīnas, līdz ideālā trajektorija kļuva atbilstoša sacensībām.

Jāpiebilst, ka Malaizijas lielā balva izvērtās garāka nekā ierasts, jo nepilnus desmit apļus pēc starta sākās pamatīgs lietus un trasē izkāra sarkanos karogus. Pārtraukums ilga apmēram stundu, kad sacensības atsākās aiz drošības mašīnas. Pēc tam laika apstākļi uzlabojās un sacīkšu noslēgumu sportisti aizvadīja ar sausam laikam paredzētajām riepām.

Nākamais F1 posms 15. aprīlī notiks Ķīnā.