0.177 sekundes šķir Calko no uzvaras klasē ALMS posmā Taizemē

Go4speed 09.01.2017 - 09:36  0.177 sekundes šķir Calko no uzvaras klasē ALMS posmā Taizemē

Sestdien Latvijas autosportists Konstantīns Calko ar komandas biedru austrālieti Nīlu Mastonu izcīnīja 12.vietu absolūti un astoto LMP3 prototipu klasē "Asian Le Mans Series" čempionāta trešā posma kvalifikācijā. Svētdien Taizemē, Buriramā, tika aizvadīta četru stundu sacīkste, kurā tikai nedaudz līdz uzvarai LMP3 klasē pietrūka Latvijas autosportistam Konstantīnam Calko un viņa "ARC Bratislava" komandas biedram.

Pavisam kopā uz starta izgāja 26 automašīnas. Sacensības uzsāka Mastons, kuram brauciena laikā no astotās vietas izdevās aizcīnīties līdz piektajai pozīcijai. Pēc tam pie stūres sēdās Calko, kurš tobrīd aizcīnījās līdz pirmajai vietai. Vēlāk viņu atkal nomainīja Mastons, kurš atkrita uz otro vietu. Pašās beigās trasē atkal devās Calko, kuram tikai nedaudz pietrūka (0,177 sekundes), lai izcīnītu uzvaru savā klasē. To izcīnīja "ARC Bratislava" otra komanda, tādējādi "ARC Bratislava" varēja svinēt  dubultuzvaru. Absolūtajā ieskaitē Calko ar pārinieku izcīnīja 10.vietu, līderiem zaudējot astoņus apļus.

Kopējā ieskaitē uzvarēja "Jackie Chan DC Racing" komanda, kura trasē devās ar LMP2 klases "Nissan-Oreca 03R" prototipu.

Āzijas "Le Mans" čempionāts noslēgsies ar posmu 22. janvārī Malaizijā, Sepangas trasē.