Lēbs - deviņkārtējais pasaules rallija čempions

Go4speed 07.10.2012 - 16:12 Lēbs - deviņkārtējais pasaules rallija čempions
Sebastjans Lēbs. Foto: AFP

Francijas rallija pēdējā dienā sportistiem bija jāveic seši posmi. Pirms pēdējās dienas Sebastjans Lēbs par nepilnu pusminūti apsteidza Jari Mati Latvalu, bet 54 sekundes atpalika Lēba komandas biedrs Miko Hirvonens.

Pirmajos trijos posmos, kur brīžiem lija spēcīgs lietus, ļoti ātrs bija beļģu pilots Tjerī Noivils, kurš bija ātrākais pilots trasē. Šāds sniegums sportistam ļāva kopvērtējumā no sestās vietas pakāpties uz ceturto pozīciju. ''Braucu ļoti ātri, taču laikapstākļi bija ļoti viltīgi. Dažās vietās bija ļoti slidens, tāpēc bijām spiesti braukt sānslīdes. Ceturtā vieta ir mūsu mērķis," pēc viena posma atzina Noivils.

18. posmā kārtējo avāriju piedzīvoja krievu pilots Jevgēņijs Novikovs, taču pēc pāris minūtēm sportists varēja atgriezties trasē un turpināt ralliju.

Novikova automašīna pēc avārijas. Foto: Twitter

20. posms, kura garums bija 17,5 kilometri, bija Power Stage posms, kurā varēja izcīnīt papildus punktus. Par mata tiesu (0,9 sekundes) ātrākais šajā posmā bija igaunis Ots Tanaks, kurš tādējādi tika pie papildus trīs punktiem. Ar katru nākamo posmu līderi, lai lieki neriskētu, nedaudz samazināja ātrumu. Arī priekšpēdējā posmā ātrākais bija Noivils, kuram 2,9 sekundes zaudēja norvēģis Mads Ostbergs.

Pirms pēdējā posma Lēba pārsvars pār Latvalu bija 19 sekundes, kas nozīmēja to, ka Lēbs ir tuvu tam, lai, lieki neriskējot, izcīnītu savu devīto čempiontitulu pēc kārtas. Pēdējā posma garums bija 5,7 kilometri. Arī šoreiz ātrākais bija Noivils, kurš par pussekundi apsteidza Latvalu un Ostbergu. Lēbs šajā posmā, kas gāja gar viņa mājām, līderim zaudēja 4,2 sekundes, taču tas viņam netraucēja izcīnīt kārtējo uzvaru un priekšlaicīgi kļūt par deviņkārtējo pasaules rallija čempionu.

''Tas ir neticami. Pirms rallija starta sapņojām par to, ka varētu šeit izcīnīt uzvaru. Visi šie cilvēki... tas ir neticami. Tas ir kā sapnis. Vienreizējas sajūtas. Esmu ļoti priecīgs par to," pēc finiša atzina franču sportists, kurš tādējādi palīdzēja arī Citroen priekšlaicīgi izcīnīt kārtējo ražotāju kausu.

Līdz ar to par uzvarētāju kļuva Lēbs, kuram 15,3 sekundes zaudēja Latvala, bet trešais Lēba komandas biedrs Miko Hirvonens. Augstajā sestajā vietā ierindojās igaunis Ots Tanaks, bet septītais ar sasisto automašīnu palika Novikovs.