Go4speed 11.06.2018 - 17:28 Artūrs Batraks un Jānis Vanks izcīna uzvaras Baltijas čempionāta otrajā posmā Biķernieku trasē

No 9. līdz 10. jūnijam Biķernieku trasē norisinājās Baltijas autošosejas čempionāta  2. posms, kurā vairākas uzvaras izcīnīja arī latviešu sportisti. Artūrs Batraks uzvarēja BTC2 klasē, savukārt Jānim Vankam izcīnīta pirmā šīs sezonas uzvara Hankook Trophy Nacionālajā klasē.

Baltijas čempionāta jaudīgākajā klasē “Baltic Touring Cars” uz starta izgāja 18 spēcīgi braucēji no visas Baltijas un Somijas, viņu vidū bija arī trīs Latvijas pārstāvji – Artūrs Batraks (BMW 330D), Roberts Rode (Nissan 200sx) un Agris Petrovskis (BMW E46M).

Artūram Batrakam neizdevās uzrādīt tik labu laiku kvalifikācijā, taču viņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru BTC2 ieskaitē abos sacensību braucienos. Turklāt otrajā braucienā viņš finišēja otrajā vietā absolūti, piekāpjoties tikai somu sportistam Marko Rantanenam ar Lamborghini Gallardo. Agris Petrovskis šajā klasē divu braucienu summā izcīnīja 3. vietu.

Roberts Rode. Foto: Raimonds Volonts, batcc.eu

Arī Roberts Rode demonstrēja lielisku sniegumu. Vispirms mūsu sportistam izdevās uzrādīt otro ātrāko apļa laiku kvalifikācijā. Pirmajā sacensību braucienā, startējot no otrās pozīcijas, Roberts Rode izcīnīja augsto otro vietu, piekāpjoties vien Marko Rantanenam, taču otrajā braucienā viņa Nissan 200sx pazuda jauda un sportists finišēja pirmspēdējais, spējot noturēt aiz sevis lietuviešu sportistu ar Porsche Cayman GT4 automašīnu. Abu braucienu kopsummā latvietis spēja izcīnīt 3. vietu Baltic GT ieskaites klasē.

Jānis Vanks. Foto: Raimonds Volonts, batcc.eu

“Hankook Trophy” klasēs uz starta stājās 12 sportisi. Pirmos šīs sezonas uzvaru Nacionālajā klasē izcīnīja Jānis Vanks, kuram piekāpās Beate Klipa un Voldemārs Kalve. Super 1600 klasē uzvaru izcīnīja igaunis Stīvens Pūsts, otrajā vietā šoreiz krievu braucējs Vladimirs Čerevans, bet trešais Reinis Trūps. VAZ Open pirmajā vietā finišēja lietuvietis Arūns Kudrausks, bet otrais šoreiz Itālo Alsiņš.

Viesi no visas pasaules startēja ar 60to gadu formulām. Foto: Raimonds Volonts, batcc.eu

Baltijas autošosejas čempionāta ietvaros startēja arī 34 “Formula Junior World Tour” dalībnieki no visas pasaules, kuri aizvadīja četrus spraigus sacensību braucienus. “Pre-1961” klasē uzvarēja sportists no ASV – Timotijs de Silva, savukārt “Pre-1964” klasē uzvaru uzcīnīja austrālietis Martins Valfords.